Пiсля довгої дороги Персей досяг царства Кефея, що лежало в Ефiопїї на березi Океану. Там, на скелi, бiля самого берега моря, вiн побачив приковану прекрасну Андромеду, дочку царя Кефея. Вона повинна була спокутувати провину своєї матерi, Кассiопеi. Кассiопея прогнiвила морських нiмф. Пишаючись своєю красою, вона сказала, що вiд усiх найвродливiша вона, цариця Кассiопея. Розгнiвались нiмфи i вблагали бога морiв Посейдона покарати Кефея i Кассiопею. Посейдон послав, за просьбою нiмф, потвору, подiбну до велетенської риби. Вона випливала з морської глибини i спустошувала володiння Кефея. Плачем i стогоном сповнилось царство Кефея. Вiн звернувся, нарештi, до оракула Зевса Аммона i спитав, як позбутись йому цього нещастя. Оракул дав таку вiдповiдь:
– Вiддай свою дочку Андромеду на поталу потворi, i скiнчиться тодi кара Посейдона.
Народ, дiзнавшись про вiдповiдь оракула, примусив царя прикувати Андромеду до скелi бiля моря. Блiда вiд жаху, стояла бiля пiднiжжя скелi у важких кайданах Андромеда; з невимовним страхом дивилася вона на море, чекаючи, що ось-ось з’явиться потвора i розiрве її. Сльози котилися з її очей, вона жахалася вiд самої думки, що мусить загинути в розквiтi прекрасної юностi, повною сил, не зазнавши радощiв життя. Їi саме й побачив Персей. Вiн прийняв би її за чудову статую з бiлого пароського мармуру, коли б морський вiтер не розвiвав її волосся i не падали з її прекрасних очей ряснi сльози. З захопленням дивиться на неi юний герой, i могутнє почуття кохання до Андромеди загоряється в його серцi. Персей швидко спустився до неi i ласкаво запитав її:
– О, скажи менi, прекрасна дiво, чия це країна, назви менi своє iм’я! Скажи, за що прикована ти тут до скелi?
Андромеда розповiла, за чию провину доводиться їй страждати. Не хоче прекрасна дiва, щоб герой подумав, нiби покутує вона власну провину. Ще не скiнчила своєї розповiдi Андромеда, як заклекотiла морська безодня, i серед бурхливих хвиль показалася потвора. Вона високо пiдняла свою голову з розкритою величезною пащею. Голосно скрикнула вiд жаху Андромеда. Збожеволiвши вiд горя, прибiгли на берег Кефей i Кассiопея. Гiрко плачуть вони, обіймаючи дочку. Нема їй рятунку!
Тодi заговорив син Зевса, Персей:
– Ще багато буде у вас часу лити сльози, мало часу тiльки для порятунку вашої доньки. Я – син Зевса, Персей, який вбив обвиту змiями горгону Медузу. Вiддайте за мене вашу доньку Андромеду, i я врятую її.
З радiстю погодились Кефей i Кассiопея. Вони ладнi були зробити все для рятiвника дочки. Кефей обiцяв йому навiть усе царство своє в придане, аби вiн врятував Андромеду. Вже близько потвора. Вона швидко наближається до скелi, широкими грудьми розсiкаючи хвилi, неначе корабель, що несеться по хвилях, як на крилах, вiд помахiв весел могутнiх юних гребцiв. Не далi, як на полiт стрiли, була потвора, коли Персей злетiв високо в повiтря. Тiнь його впала в море, i люто кинулась потвора на тiнь героя.
Персей смiливо кинувся з висоти на потвору i глибоко встромив їй у спину вигнутий меч. Вiдчувши тяжку рану, високо пiднялась у хвилях потвора; вона б’ється в морi, немов кабан, якого з несамовитим гавкотом оточила зграя собак; то поринає вона глибоко у воду, то знову випливає. Шалено б’є по водi потвора своїм риб’ячим хвостом, i тисячi бризок злiтають до самих вершин прибережних скель. Пiною покрилось море. Роззявивши пащу, кидається потвора на Персея, але з швидкiстю чайки злiтає вiн на своїх крилатих сандалях. Раз по раз завдає вiн їй ударiв. Кров i вода ринули з пащi потвори, ураженої на смерть. Крила сандаль Персея намокли, вони ледве тримають його в повiтрi. Швидко понiсся могутній син Данаї до скелi, що виступала з моря, обхопив її лiвою рукою i тричi встромив свій меч у широкi груди потвори. Скiнчено жахливий бій. Радiснi крики лунають з берега. Всi славлять могутнього героя. Знято кайдани з прекрасної Андромеди, i, трiумфуючи перемогу, веде Персей свою наречену до палацу батька її Кефея.
Пояснення до міфу: Ефiопiя – країна, що лежала, за уявленнями грекiв, на крайньому пiвднi землi. Ефiопiею греки, а потiм римляни називали всю країну, що лежить в Африцi на пiвдень вiд Єгипту.